Zeď nářků

Zadejte číslo 21:
1234567...
11

Václave...

Síba 5.9.2023 v 22:10

…já nijak nezpochybňuju to, že ty dojmy a emoce jsou autentické. Proto taky zmiňuju, že se je snažím pochopit. A rovnou přiznávám, že se mi to minimálně v některých případech nedaří. Například v případech, kdy nejde o žádné štreky navíc, ale o štreku základní. A ta žádné extrémní parametry neměla. Spíše ani v dílčím ne, rozhodně ne v celku. Proto jsem taky reagoval na toto, ne na teorie o vině a trestu.

Když někdo sdělí, že ho něco nebaví, nebo na to nestačí, je to zpětná vazba jako každá jiná, pokud toto sdělení končí tečkou. Potud je to věcné sdělení. Ono ale dost často pokračuje čárkou a něčím dalším. To ublíženectví se vesměs skrývá tam.

A to my asi víme, že hráči občas mají důvod brečet. Zkrátka jsme asi ještě ze staré školy, kdy tohle tak nějak definovalo šifrovačky. Kdy jste se naposledy zamysleli nad tím, o čem je třeba Hymna Tmou? Já vím, že se v posledních letech roztrhl pytel s hrami, které na šifrovací bázi slibují smích, radost, duhu a jednorožce. My asi zůstaneme u konzervativní kombinace dřina, krev, pot a slzy. A zkusíme zůstat šifrovačkou a ne nějakou speciální lušticí operací.

My budeme ty Svíčky asi dělat i pro těch 10 týmů.

Hráči nemusí domýšlet některé aspekty. My musíme. Tak to občas přiznáme. O přesvědčování tady asi nejde.

12

Ublizenecky festival

Václav 5.9.2023 v 20:53

Ja mam v poznavacce 0 bodu (teda otevrel jsem jen prvni dva odkazy), protoze temer nenaviguju, coz je urcite lepsi pozice pro zachovani pozitivni mysli. Casto se omezuju na „Uz tam budem?“, cim asi obcas prohlubuju depresi navigatora. Kazdopadne pro vyrovnanost diskuse bych poznamenal par veci: 1) Je rozdil, kdyz vsechny tymy jdou nejakou streku a kdyz nejaky tym vi, ze ne vsichni jdou tu streku jako on. 2) Muze byt pocitove velky rozdil, jestli tym na jedne sifre stravi dve hodiny, 4 pomocne body a streku navic, nebo 3 hodiny, 8 pomocnych bodu a streku navic. 3) Nemyslim si, ze by terminologie mohla zmenit neco na tom, jak to nekdo vnima. Pojem „trest“ je v tomto pripade stejne (ne)presny jako pojem „cena“, protoze v pravidlech o teto cene (zachazce) neni ani slovo. Takze jako hnidopich bych asi musel poznamenat: „Tak tohle jsme si teda nedomluvili.“ Ale jak rikam, pojmoslovi je pro me zcela nepodstatne, precejen na Svicky chodim delsi dobu, takze i s tou „cenou“ jsem schopen zit. Navic stale spoludrzim rekord v pomocnych bodech, takze vim, co cekat. 4) Kdyz nekdo rekne, ze ho neco na sifrovacce nebavi, nebo ze to fyzicky uz temer nezvlada, je to proste zpetna vazba jako kazda jina. Nenazyval bych to ublizenectvim.

Jen pro poradek, mi nic z toho nejak zasadne nevadilo, budu chodit svicky dal, i kdyby me to melo zabit. Jen mi to pripomina takove to rodicovske: „Vzdyt nemas duvod brecet.“ Ale to „dite“ proste tu emoci proziva.

Za me Svicky jsou diky obtiznosti sifer i fyzicke narocnosti jednou z mych oblibenych her a jsem strasne rad, ze to delate s tak nadstandardnim zazemim (hospoda na ceste, turniket), coz hlavne v neprobadanem prostredi da urcite strasne moc prace, jen bych strasne nerad, aby to dospelo do situace, kdy Svicky pujde deset tymu a/nebo vam uz to nebude stat za to pokracovat.

Ano, jedna cesta, jak nalozit se zpetnou vazbou, je presvedcit narikajiciho, ze se myli, ze nedomysli urcite aspekty hry apod. Celkove Sibo asi budes mit padnejsi argumenty, ale presvedcis skutecne toho narikajiciho, nebo spis jen vsechny ostatni, co na Svicky stejne pujdou? Asi zalezi na nuancich i na tom, jestli o to vunec stojis, a nerikam, ze bys o to stat mel.

Omlouvam se za delku a i mozna za nekoncepcnost textu, pisu to ve vlaku na mobilu, takze uz pomalu nevim, co jsem napsal na zacatku.

13

Brněnská posvíčková

Síba 5.9.2023 v 13:15

Bude 13.9. Zatím počítám, že v Bogotě, pokud by měl někdo jiný návrh, nechť se jej ujme.

14

Poznávačka...

Dero 5.9.2023 v 11:23

Hlásím, že v Síbově poznávačce jsem získal 4/6 bodů. Bez googlení nepoznávám jen čtvrtý a šestý odkaz.

15

Dano...

Síba 4.9.2023 v 22:33

…máš je tam.

16

Zuzo...

Síba 4.9.2023 v 21:55

…já ty breky moc nechápu taky, proto se o to pokouším. Po Svíčkách se pravidelně vyrojí obětí pokusů o vraždu a podobných mučedníků jako komárů po povodni. A mně už dlouhé roky vrtá hlavou, kde se všichni ti mučedníci schovávali, když se absolvovalo tohle: https://mapy.cz/s/lumomuhune, tohle: https://mapy.cz/s/hahutetope, tohle: https://mapy.cz/s/puzohefacu, tohle: https://mapy.cz/s/daduzozeto, tohle: https://mapy.cz/s/nazefobehu nebo tohle: https://mapy.cz/s/lolanecero. Že by všichni zrovna lovili bobříka mlčení? Ublíženecký festival se rozjede téměř vždycky jenom tady. Asi to budu muset rozjet na jiných šifrovačkách sám. Akorát mně by asi nikdo nevěřil, až bych za někým přišel s tím, že mne bolely nožičky, a proto pokud chce, abych se s ním začal zase kamarádit, bude mne muset odprosit.

17

Aleši...

Síba 4.9.2023 v 21:12

…nutno přiznat, že to má jednu systémovou díru. A to při stavu, kdy někdo začne alternativní cesty řetězit, protože pak už začnou být polohy víceméně nahodilé. My bychom sice rádi, aby to fungovalo i v této situaci, pokud bychom toho chtěli reálně dosáhnout, začnou se nám stanoviště množit jako králíci. A tam pak může nastat situace (reálně nenastala), že pokud by někdo přeskočil po OPISU i STRAŠILKU, následující cesta na ASPARTAM by měla zhruba 6,5 km, naopak pokud odhlédneme od bodování, následně se vyplatí ASPARTAM neřešit.

18

Řešení

Dana(Borci v uvozovkách) 4.9.2023 v 13:08

Mohla bych poprosit o přednostní doplnění řešení šifer MAFIE, ESTUÁR, ROZVOD, DECIL, než zapomeneme o čem to bylo? Díky ;-)

19

posvíčková

Zuza 4.9.2023 v 00:34

U mě blbý 12. 9. 

A pokud to s mojí účastí nevyjde, tak vám tu chci napsat, že ty breky na přesun ke Kolomaznici nechá­pu. Byla to delší procházka, pravda, ale na Pastvisku byla osvěžovna, kterou dámská část týmu ráda využila. A její romantická podmnožina dokonce dvakrát prohlásila, že je škoda, že tu cestu lesem nejdeme o hodinu dříve, že bychom bývali stihli nakloněné sluneční paprsky pronikající z okraje lesa. Vloni se nám podobný timing u rybníčka se „stany“ povedl. 

20

Re: Brněnská posvíčková

Dana(Borci v uvozovkách) 3.9.2023 v 20:37

Mně se překvapivě hodí všechny termíny, mírně míň se mi hodí čtvrtek 7. a v úterý 12. je Puzzled Pint…

1234567...