Zeď nářků

Zadejte číslo 21:
1234567...
21

ad Václavovi od Síby

Aleš 3.9.2023 v 20:36

Jsem rád, Síbo, že to tak je.

22

Brněnská posvíčková

Síba 3.9.2023 v 19:01

Navrhuji termíny středa 6.9., čtvrtek 7.9., úterý 12.9., středa 13.9.

23

Václave...

Síba 3.9.2023 v 18:39

…to by ale tušit mohly. Kdysi jsme ta stanoviště tak nějak rozházely po krajině, jak nám to přišlo pod ruku, ale už nějakou dobu se zaobíráme jejich měřením a vytyčováním oblasti, kde mohou být tak, aby cena za přeskočení stanoviště byla přibližně rovná (v mezích možností, jež nám dává krajina). Což je vlastně jeden z důvodů existence alternativních stanovišť. Srovnání ceny přeskočení stanoviště s nápovědou mluvenou a tištěnou. Vězte tedy, že pokud vám připadá, že alternativní trasa dělá příliš velké psí kusy, je to proto, že základní trasa dělá malé psí kusy. Tak nějak z podstaty.

24

Všechny cesty vedou do Říma

Síba 3.9.2023 v 18:20

Což jsme ovšem nevěděli. Dozvěděli jsme se to až po hře.

25

Ondro...

Síba 3.9.2023 v 17:51

…organizátory terénních her můžeme prosit o ohledy na invalidní veterány způsobem libovolným, ale trošku se obávám, že těm mladým puškám to bude úplně ukradené. Tak se třeba nakonec taky ty šifrovací populace omladí. Nechtěli jsme to náhodou?

26

Ondro...

Síba 3.9.2023 v 17:24

…procházkových úloh jako součásti Bezvíčku se asi nejspíš taky někdy dočkáte. V popisované podobě ale nejsou moc univerzální. A to proto, že na některých Turniketech pro ně prostě není dost prostoru. Konkrétně letos, kdy byl Turniket v prostoru silnic, polí a plotů, se to fakt moc nehodí.

V každém případě to může být nanejvýš doplněk. A to především proto, že by to nenaplňovalo jeden ze základních záměrů, proč to existuje. A to je to, aby týmy středního doletu dorazily na Turniket fyzicky později (a pak jím snáze a rychleji prošly), a týmy krátkého doletu na něj nedorazily vůbec (protože proč by to u všech všudy měly dělat). Turniket obecně nemá nekonečnou kapacitu ani fyzicky, ani organizačně. My potřebujeme rozptýlit provoz Turniketu v čase a zajistit, aby na něm současně pobývaly týmy se srovnatelným bodovým skóre. Zároveň raději poskytneme hráčům možnost naplnit čas činností, než nečinností. Připadá nám to tak správné.

27

A tak vůbec

Síba 1.9.2023 v 19:52

Vlastně je milé sledovat, jak se najednou objevily příspěvky, které se realisticky pokoušejí přemýšlet a modelovat možné scénáře, co by se stalo, kdyby. Protože až doposud jsem měl neodbytný pocit, že jsme jediní, kdo něco takového dělá. (Možná se vyskytla jednou za čas vzácná výjimka.) Zato výzev k tomu, abychom vyndali z konstrukce nosný díl a doufali, že to nespadne, je tu vždycky dvanáct do tuctu.

Možná bychom si mohli všichni taky dávat víc pozor na to, jak o věci mluvíme. Když jedete vlakem, platíte cenu jízdenky. Když si berete nápovědu, platíte cenu nápovědy. Není v tom žádný trest. Trest přijde, když porušíte pravidla. Když pojedete vlakem na černo, nebo když si budete předávat nápovědy s konkurencí.

28

Mílo...

Síba 1.9.2023 v 15:19

…nějak se pozvolna dostávám k tomu, abych se začal zapojovat do diskuze. Smysl přesunu z jednoho stanoviště na druhé je tak nějak vždycky stejný. Proložit myšlení pohybem a přemístit hráče na místo, kde vyzvednou další zadání k myšlení. A protože o tom vlastně ve tvém příspěvku není ani slovo, budu se muset zeptat: Jaká přesně újma se vám děla cestou od oskeruše ke Kolomaznici?

29

V půlce se to pokazilo

Zdeněk (Borci v uvozovkách) 1.9.2023 v 14:54

Zacházka přes 3 km k Kolomaznici byla první wtf moment, šifra MAFIA druhý. Jsem zvědavý na autorské řešení, protože těch 20 příkladů samozřejmě nemohlo popsat 81 políček jednoznačně.

30

Trestna zachazka

Václav 31.8.2023 v 14:09

Ty silne negativni emoce ze zachazky kaplicka-kolomaznice hodne prameni i z toho, ze tymy (vcetne nas) netusily, ze i hlavni trasa je dost na h**** a ze si zachazi jen 2,5 km.

1234567...