Zeď nářků

Zadejte číslo 21:
...2345678
41

hlavní trasa

druhý Ondra(ROFLCOPTER!) 30.8.2023 v 09:58

Druhá věc je náročnost hlavní trasy.

Přesun ke Kolomaznici nám taky zvednul obočí, ale vlastně mi nijak obtížný ani nepříjemný nepřišel. Šlo se po dobrých, navigačně jednoducých cestách, a převýšení bylo dobře rozložené.

Zato při výstupu k bunkru a následné dohledávce na mě poměrně těžce dolehlo, že chvíle, kdy na Svíčky přestanu fyzicky mít, se možná blíží rychleji, než bych si představoval. Co tak vidím v reportážích, nebyl jsem v tom sám. Určitě na tom mělo jistý podíl počasí, v tom lese bylo v tu chvíli hrozně. Ale faktem je, že průměrný věk šifrovací populace roste a průměrná kondice (i přes individuální snahu s ní pracovat) klesá, a je otázka, kdy a jakou formou začít prosit organizátory terénních her, aby na to začali brát ohledy.

42

zacházky

druhý Ondra(ROFLCOPTER!) 30.8.2023 v 09:49

Taky nejsem fanoušek penalizačních zacházek (kdo je). Jenže varianty, jak je nahradit, mi vesměs připadají ještě horší.

Vycházím z toho, že Svíčky nápovědy nemůžou nemít, a že je chtějí mít drahé. Bodová penalizace a zacházka pak slouží k tomu, aby se Síbova drahota rozložila do dvou plateb.

Alternativy bez zacházek:

  • Jiný systém penalizace, třeba posun v pořadí za nápovědu: ultimátní drahota, která týmům delšího doletu dokáže výrazně zkazit pocit ze hry. Ne, raději zacházku.
  • Zrušit zacházky a osolit body, např. o 50 %: přinese nové starosti orgům, protože týmy budou déle viset na turniketu. Navíc vícebodové bezvíčkové úlohy jsou často extrémně těžké a neúspěch v nich je hodně frustrující. Ne, raději zacházku.
  • – Podvarianta: osolit body a zavést zacházkové úlohy jako součást Bezvíčku (dojdi z turniketu pro heslo na kótu, smažeme ti bodík nebo dva). Zacházka týmu pomůže, ale lze ji odmítnout. Nevoní mi to úplně, protože už vidím tu týmovou diskusi, jak se vybírá dobrovolník, který to oddře. Ale na rozdíl od výše uvedených variant tomu nedávám jasnou červenou.

(Teď, jak to píšu, mi přijde, že už se to na nějaké starší zdi nářků určitě probíralo a nepřináším nic objevného. Pardon, takový je internetový život.)

43

Síbo…

Míla 29.8.2023 v 20:48

Nemusíš, mně jen přišlo důležité vám to říct.

44

Mílo...

Síba 29.8.2023 v 20:41

…tak nějak nevím. Celé to vyzní jako výzva, přitom tam není otázka. Mám na to nějak odpovídat?

45

Vďaka!

Bebe(Freezy Bee) 29.8.2023 v 19:42

Orgovia, veľká vďaka za Svíčky! Pre mňa sú tradičnou bodkou za letom a šifrovačkou, na ktorú možno najčastejšie spomínam (pretože Svíčky sú iné ako ostatné hry :-)). Tento rok veľmi kvitujem lokalitu, veľa pekných nápadov (s málo wtf šiframi) a 4 (!) občerstvovacie stanice na trase. Hlavne hospoda v Moravanoch nám prišla strašne vhod a prečkali sme v nej najväčšiu prietrž. Dlhšie pochody mi nevadili, práve naopak – beriem ich ako súčasť hry. Ako tu už však niekto spomínal – zachádzky za alternatívnymi stanovišťami by som tiež zrušil (tento rok sme sa im vyhli, ale z iných ročníkov si pamätám, že sú veľmi demoralizujúce). Veď tím je už potrestaný 4–8 trestnými bodmi, takže toto je vlastne dvojitý trest. Nehovoriac o tom, že si môžete ušetriť prácu pri roznose zadaní :-)

Každopádne budúci rok váhať nebudem a rád zase na svíčky (v Aši?) dorazím.

46

Díky za hru

Dominik (t.č. 8.KKŽ) 29.8.2023 v 14:53

Po dvou ročnících, kdy se mi šifry vlastně moc nelíbily a šly dost mimo mě, jsem měl pocit, že mě šifry jako takové baví.

O to víc mě mrzí, že si – na rozdíl od dvou předchozích ročníků – nebudu pokládat před příštími Svíčkami otázku, jestli to mám vůbec zapotřebí, ale spíš, jestli na to vůbec mám.

47

Děkuji a naříkám

Míla 29.8.2023 v 14:49

Díky za Svíčky! Je to takový love-hate relationship, kdy jsem střídavě nadšený z neotřelých šifer a střídavě z toho samého zděšený. Letos jsem měl ale asi poprvé pocit, že jsem se tu octl omylem a to při přesunu od oskeruše ke Kolomaznici. Byl jsem strašlivě otrávený a vůbec mě to nebavilo. Přiznám se, že smysl tohoto přesunu mi uniká doteď a je to opravdu to nejvýraznější, co si ze hry pamatuju. A to doufám, že snad nechcete.

Jinak jsem si šifry, hospodu i krásné Chřibské lesy vlastně užil, a to i když se nám hodně nedařilo. Vracel se mi pocit z dávných dob, kdy sedět nad šifrou 6 hodin a nakonec ji zlomit bylo celkem běžné. Ale jestli pojedu příště nebo budu potřebovat na rok, dva svíčkovou pauzu budu muset ještě rozmyslet.

48

Do třetice

Aleš(Vepři ve při) 28.8.2023 v 20:47

… naše reportáž „je tady“:[https://docs.google.com/…tIkuJlk/edit]. Díky za hru a gratulace soupeřům!

49

Poděkování

druhý Ondra(ROFLCOPTER!) 28.8.2023 v 20:41

I já děkuji a přikládám krátkou reportáž: https://docs.google.com/…ujC7VWw/edit?…

50

Díky za hru

JiříK(Corn Flakes) 28.8.2023 v 18:33

a přidávám reportáž: https://docs.google.com/…3YbIO7frRFxs

...2345678