Zeď nářků

Zadejte číslo 21:
...2345678...
41

Marwin(Freezy Bee) 31.8.2017 v 09:42

Ještě dvě reakce související jen okrajově:

Zrovna ŠALVĚJ by se na billboardu docela vyjímala… ;)

To připomínaní mi letos přišlo až moc („Vítejte v nové realitě“ bylo teoreticky dostačující), ale chápu, že jste si nechtěli zopakovat Březovou/Letovice.

42

Alternativní abeceda

Marwin(Freezy Bee) 31.8.2017 v 09:38

Chtěl jsem to napsat do reportáže, ale kdoví, zda se k ní dostanu dřív než za rok, tak využiju téhle Síbovy nahrávky:

„umožnit zařazení šifry“ je přesně ta věc, co jsme od abecedy čekali. Bohužel o šifru dřív. Náměstí jsme luštili nějakých 5 hodin a udělali s tím asi 200 věcí, přičemž tak 195 z nich by bylo úplně nesmyslných, pokud bychom si nepřipustili, že orgové a) mají stroj času a umí ovlivňovat historické události, nebo b) měli plnou kontrolu nad abecedou.

Tím si prosím pěkně nestěžuju, jen dávám vědět, že alternativní realita měla i tenhle (asi nezamýšlený?) efekt. Těžko říct, možná kdybychom čas ušetřený zkoumáním letopočtů a jejich součtů věnovali zkoumání nápisů, mohli jsme to dát.

Mimochodem, minimálně 1–2 „naše“ způsoby mi přijdou efektnější než autorský – a mít ve finále DVĚ šifry, které vyžadují vlastní abecedu, no řekněte – kdo to má?

43

Alternativní realita...

Síba 31.8.2017 v 01:37

… tentokrát měla (asi v tomto pořadí důležitosti):

  1. umožnit zařazení šifry ŠALVĚJ. Tou je sice teoreticky možné zakódovat cokoli, avšak za cenu toho, že bychom ji museli tisknout na billboard. Nenašli jsme žádný název, který by s touto šifrou bylo možné v běžné abecedě zakódovat, aniž by buď zůstal nějaký hezký prvek nepoužitý, nebo zadání nabralo obludné rozměry. Změnit abecedu na míru tajence bylo nejelegantnější řešení.
  2. učinit dlouhý a úmorný přesun mezi rybníky zajímavým nějakou neotřelou náplní.
  3. přesně naopak způsobit to, aby nám šifry řešili více lidé a méně stroje. Protože jsme přesvědčeni, že v míře, v jaké je běžný šifrař schopen a ochoten obsluhovat stroje, bude mít přesně tento efekt. Můžete nás vyvést z omylu, pokud to tak není.

Snahou o reparát bylo konkrétní pojetí. Proto ta „kurva“, proto připomínání v zadáních, proto celá šifra OPRAVÁŘ a další prvky.

Z úlohy Kvíz si mnoho týmů odneslo bodový zisk a na otázku z okruhu Abeceda určitě někdo odpověděl správně.

44

Alternativní reality?

Yenya (Borci v uvozovkách j.h. 31.8.2017 v 00:06

Orgové, jaký byl vlastně důvod zavádět alternativní realitu s jinou abecedou? Z finále jsme neviděli skoro nic, tak mi to možná uniklo. Nicméně zpětně když o tom přemýšlím, vzpomenu si na diskusi (asi) na sifrovacky.cz o tom, jak jednou budou týmy soutěžit s AI, a které úlohy jsou řešitelnější pro AI než pro lidi a naopak. Ta alternativní abeceda je přesně věc, která hodně zkomplikuje řešení lidem (zvlášť těm pokročilejším, kteří převádějí čísla na písmena z hlavy, takže snadno můžou prozkoumat různé směry řešení „od pohledu“), ale vůbec nezkomplikuje řešení nějaké AI. Byla to snaha o reparát po nepovedené alternativní realitě s číslicemi z před pár let? Přijde mi to samoúčelné.

A trochu související otázka: byl nějaký tým, který si v Bezvíčku z úlohy Kvíz odnesl nějaký kladný bodový zisk? Jako účastníkovi kvízu mi přijde, že to byla brutální ztráta času jak pro týmy, tak ale i pro orgy. Měli jste snad představu, že na otázku z okruhu „abeceda“ je vůbec někdo schopen odpovědět správně? Já jsem si třeba uvědomil, že otázka se ptá na alternativní abecedu, ale samozřejmě z hlavy jsem ji neznal, abych dokázal odpovědět.

45

opravy

Ivo C. 30.8.2017 v 19:12

V reportáži pár oprav, něco jsem zmatečně popřehazoval a hlavně doplnil klíčové epizody s policejní hlídkou a roztomilými koťátky. :)

46

Reportáž

Dero (Přizdi) 30.8.2017 v 17:18

Taky jsme jednu napsali: http://bit.ly/…-2017-prizdi

47

další reportáž

Eliška 30.8.2017 v 16:01

https://docs.google.com/…PUEgYn0/edit?…

48

reportáž

Ivo C. (Albert Stallone) 30.8.2017 v 15:01

http://albert.poutnik.org/index.php?…

49

reportáž

Ondra Š(ROFLCOPTER!) 30.8.2017 v 13:21

Díky za hru! Tady píšeme, co jsme na ní zažili:

https://docs.google.com/…fuxSd8U/edit?…

50

reflexní pásek

Richard(Borci v uvozovkách) 30.8.2017 v 10:15

Někde na levé straně kanálu jsem našel žlutý reflexní pásek s červenými ledkami. Pokud by ho někdo postrádal, tak ať napíše na richard tečka musil na gmailu.

...2345678...